Dla seniorów

POLSKA FUNDACJA TERAPEUTYCZNA „WSPARCIE”

Zaprasza Seniorów na turnusy/warsztaty pobytowe, które mają na celu podniesienie jakości życia w sferze: zdrowotnej, fizycznej, społecznej i duchowej.

Program turnusów obejmuje warsztaty, wykłady i panele dyskusyjne z tematyki:

• Stresu: przyczyn które wywołują stres oraz technik które pozwalają powracać do wewnętrznej harmonii i równowagi,
  • Emocji: jak nasze emocje, samopoczucie i zdrowie jest powiązane ze sposobem myślenia,
  • Refleksologii,
  • Asertywności i komunikacji interpersonalnej,
  • Jak przełamać złe nawyki,
  • Pracy z przekonaniami- Racjonalna Terapia Zachowania – w jaki sposób nasze negatywne emocje obniżają nasza energię witalną a pozytywne je podnoszą,
  • Fitness Umysłu – warsztaty pamięci umysłu,
  • Zdrowego żywienia w wieku dojrzałym,
  • Warsztaty 3 lub 5 dniowe dla osób dotkniętych chorobą nowotworową lub inną przewlekłą.
  • Inne pobyty tematyczne np. : Samosprawdzający pobyt pt: „Czy nadal mogę bezpiecznie prowadzić auto”- pobyt podczas którego każdy będzie miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności jako kierowca (badania takie jak: refleks, wzrok, ocena odległości), oczywiście bez konsekwencji prawnych.

Również oferujemy pobyty wypoczynkowe, integracyjne, spotkania świąteczne, wycieczki krajoznawcze Kaszub, inne na każdy wybrany temat.

Podczas pobytu zapewniamy : – warsztaty, ćwiczenia, wykłady, materiały, – zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z łazienką, – całodzienne wyżywienie (kuchnia kaszubska).

Koszt turnusu zależy od tematu i długości pobytu. Orientacyjny koszt dwudniowego pobytu ( jeden nocleg) wynosi 300 zł/osoby.

Wszystkie informacje są dostępne :
www.polskafundacjawsparcie.org.pl,
Facebook.com/wsparciepsychoonkologiczne,